Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
 • Страница:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Штекер

Штекер 29/09/2011 20:39 #11410

 • Vitaha
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 1502
 • Поблагодарили: 873
 • Поблагодарил: 522
Вот на Львовском форуме нашел интересный пост, может кому то будет интересно. Ведь когда то и на нашей улице перевернется машина с пряниками)
Надеюсь наши коллеги со Львова не обидятся
А то ни одной тему по штекеру нету

Штекер це вудилище без колець ,з встроєним резиновим амортизатором .Довжена вудилища переважно використовують 13 метрів. існують вони від 9 до 16 метрів до них ідуть кити.

P1090053.JPG


P1090054.JPG


P1090057.JPG


Кит це кінчик який може бути як телескопічний так і штекерний в якому в середині є резиновий амортизатор також є закормочний кіт на кінці якого знаходиться чаша за допомогою якої може відбуватись точичне закормленя точки ловлі.


P1090044.JPG

Кит штекерного зєднаня з захистом для резини

Різниця між штекеро і маховою вудочкою в тому ,що штекер заводиться, а не закидається, можливість використовувати значно легші поплавки починаючи від 0,05грам та вище на річці ловити на відстані з затримкою поплавка на одній точці на більшій відстані ніж з махом . Встановлення тонших оснасток (Жилки) . Плюс в тому що за раз можна мати пару підготовлених оснасток на декількох китах, що при обриві не треба все перев’язувати а просто міняєш кит.
Для штекерної ловлі необхідно мати Відкаточний ролик. Вони існують двох видів В образний та пеобразний.у разі відсутності Ролика використовують рюкзак або чохли від удочок.
---2.jpg

Відкаточний ролик

Для оснащення кити необхідно втулка тефлонова (внутрішня або зовнішня ) внутрішній стопор або внутрішнє мотовило, конектор для резини та сама резина(не проста яка використовується для донки, а спеціальна).

P1090065.JPG


Тифлонова втулка внутрішня

P1090059.JPG


Тифлонова втулка зовнішня

P1090042_2011-09-29.JPG


Внутрішній стопор

P1090043.JPG


Внутрішне мотовило

1.JPG


Внутрішній стопор

2.JPG


Внутрішній стопор з екстрактором

3.JPG


Екстрактор до внутрішньої втулки

4.JPG


Конектор для резини

5.JPG


Конектор для резини,замітно як він кріпиться. Підберається по розміру резини

6.JPG


Захист для резини

7.JPG


Кити краще зберігати в жорсткому тубосі також і штекер .Риболовля таким методом дає значно менше обривів при виважуванні крупної риби за рахунок амортизатора!
Для ловлі на річці використовують спеціальні плоскі поплавки їх ще називають штекерними .


8.jpg


Плоскі поплавки кларуссо

9.JPG


Плоскі полавки які попадаються у львові.
GUT-MIX, CRALUSSo,TRAPER


1.jpg


Оскільки штекер не є масово поширеною снастю в нашому регіоні і має конструктивні відмінності у порівнянні з іншими методами вудіння, дозволю собі доповнити топікстартера.
Якщо коротко:
- штекер – це досить довге вудилище, всередньому 11 - 13м., котре має штекерне з’єднання колін і передбачає ловлю на вкорочену оснастку.
- в процесі виважування ми від’єднуємо лишні коліна до топ-кита, який дорівнює довжині нашої оснастки.

А тепер детальніше.

Класифікація
Всі штекерні вудилища умовно можна поділити на групи:
- матчеві вудилища (спортивні вудилища топ-класу, надлегкі та збалансовані, а також достатньо делікатні)
Початківцям не рекомендують починати освоювати штекер цим класом, оскільки матчеві вудилища є недешевими і достатньо тендітними. Ламанути таке вудилище досить легко.
- так звані All-round вудилища (більш-меньш універсальні, якими можна тягати і малу і середню рибу не боячись зламати). Такі вудилища міцніші і ціна на них не така «кусюча»
- карпові вудилища (усилені вудилища розроблені для виважування bigfish). Ці вудилища міцніші але й важчі. Існують як і топ-класу так і бюджетні.

Виробники
Відомі італійськи бренди (Maver, Colmic, Milo, Trabucco) мотають свої штекери на Reglass’і .
Японці (Shimano, Daiwa) стоять особняком. Вони працюють самі на себе.
Британський ринок (Browning, Preston innovation, Fox) достатньо дорогий. Ну там і більшість на Бентлі їздить.
З відомих французів можна виділити Sensas, Garbolino, Rive.
В кінці ешелону плетуться Tica, Mikado, Cormoran, Jaxon. Значна частина з них мотають бланки на заводах Китай-Корея . Але враховуючи швидкість розвитку Піднебесної, можна припустити що вони дуже швидко можуть стати «локомотивом» потягу.

Перші кроки
При виборі штекера обов’язково слід звернути увагу на сервіс (дозамовлення окремих колін, додаткових китів та ін), який можуть запропонувати продавці. На даний момент на Україні якісним сервісом можуть похвалитися лишень офіційні представники від Maver та Colmic.
На перший погляд штекер – незручна, важка та громістка снасть. Але це враження хибне!
Після першої ж рибалки руки самі привикають «катати» штик. Це як їздити на велосипеді – раз навчився і ніколи не забудеш. Вага снасті (біля одного кілограма) нівелюється правильним положенням тіла риболова та зручним робочим місцем.
Ще одне помилкове враження, що штекер – дороге задоволення. Ринок штекерів стрімко розвивається і ціни падають.
Непотрібно забувати про те, що штекер вимагає до себе обережного відношення. Перші риболовні сесії потрібно проводити не на бетонних дамбах та крутих звалах, а старатись вибирати пологі береги з трав’янистим покриттям.


Тут на 4хв. спортсмен лaмає штекер.

Деталі та аксесуари

Оснащення штекера амортизатором - відео
Маленький лікбез.
Топ-кит ( top kit )
Кити бувають як і матчеві ( match top kit ), так і силові ( pover kit ).

2.jpg


2 кит


3.jpg


3 кит


Є таке поняття як другий кит, третій, четвертий і тд. Другий кит складається з двох колін ( довжина дорівнює приблизно 2м.) і ним можна ловити на глибині до 1м.50см. Відповідно третій кит з трьох колін ( довжина приблизно 3м ) дозволяє ловити на глибині 2,5 м і т.д.
Прикормочний кит ( cupping kit )

4.jpg


Як правило жорсткіший за звичайний. В ідеалі штекер з прикормочним китом по довжині повинен дорівнювати робочій довжині, на яку ми рибалим.
Прикормочна чашка ( pole cap )
Оптимальні від Stonfo. Є трьох розмірів: від меншої до більшої. Також бувають чашки, які вішаються прямо на робочий кит ( наприклад FOX).
Пролунга ( extengion )


5.jpg


Додаткове коліно, яке дозволяє продовжити довжину штекера з 13 до 14,5м. і з 14,5 до 16м.
Міні пролунга ( mini extengion )


6.jpg


Відповідно дозволяє зменшити довжину вудилища.
Тіп ( Tip )
Хлист для топ-кита.

Багато прихильників штекера виїжджають на рибалку на маршрутці з штекером і маленьким рюкзачком. Ловлять і не мало. Те, що для штекера потрібно кучу прибамбасів – міф. Можна обійтись мінімумом: вудка, пару оснасток, баночка з наживками та декілька упаковок прикорми. Для більш комфортної ловлі знадобляться платформа, відкатний ролик, ловушка, гребінки та ін.


7.jpg


Оснастки
Оснасток повинно бути багато і різних.
Наведу деякі поширені:
Рис.1
Рознесена оснастка з мінімальними тягарцями. Така оснастка мало путається.
Рис.2
Найпоширеніша оснастка.
Рис. 3
Оснастка на «обережну» рибу.

8_2011-09-29.jpg9.jpg


[attachment:10]10.jpg[/attachment]

Оснастки підбирають під умови лову (вітер, хвиля, течія, глибина і т.д.), а також під очікувану рибу.
Дуже важливо правильно презентувати насадку. Відомий стереотип, що мала і необережна риба клює більш інтенсивно ніж велика. Тому при полюванні за великими екземплярами правильна презентація насадки відіграє велику, якщо не основну роль.
Габаритні насадки (кукурудза, хробак, пучок опариша) в більшості випадків повинні нерухомо лежати на дні, мініатюрні (мотиль, пінкі) можуть повільно волочитись по дні чи повільно плисти в товщі води під впливом придонної течії або примусово.
З цією задачею ідеально справляється штекер, так як контроль над насадкою при вудінні ним – колосальний.

Промірювання глубини
Проміряти штекером глубину є надзвичайно просто. Достатньо лише підвісити на гачок відповідний глибиномір і ми отримаємо майже точну картину рельєфу дна.


Прикормлювання
Якщо порівнювати штекер по точності прикормлювання з іншими снастями це приблизно те саме, що порівнювати СВД і АК. За допомогою прикормочного кита з чашкою можна закормити точнісінько під поплавок як склеїними шарами так і розсипчасто (опариш, кукурудза, зерна коноплі і т. д.).


Покльовка, підсікання, виважування
Так як відстань від кінчика вудилища до поплавка є невеликою (приблизно 50-70 см.) то реагувати на покльовку можна практично моментально.
При правильно підібраному амортизаторі виважування невеликої риби не потребує над зусиль. Просто, не кваплячись, відкатуємо штекер, від’єднуємо кит і спокійно заводимо рибу в підсак. При покльовці більш соліднішого екземпляру, рибу потрібно буде втомити (що в більшій мірі за нас зробить гідроеластик).

Підсумок
Плюси:
- шалений контроль над приманкою
- можливість ловити рибу делікатними оснастками
- надзвичайно точне та практично безшумне прикормлювання
- близьке до ідеального промірювання дна

Мінуси:
- громіздкість при транспортуванні
- ускладнене вудіння штекером при сильному боковому вітрі

Частина 2

Штекер - це бомба!
Дуже багато людей скептично ставляться до штекерної ловлі, дуже багато міфів і видумок.
А насправді - ефективна і точна снасть. А є такі умови рибальства, які взагалі без штекера неможливі.

Наприклад, штекер неймовірно ефективний при ловлі коропа в платних ставках із зарослими берегами. При правильно підібраній штекерній гумі після підсічки піднімаєш штекер вверх, тримаєш коропа як бичка на прив’язі і не даєш йому зайти у водорослі. Сама ловля відбувається дуже малими поплавцями, оскільки переважно тут мілко і короп добре "знає" рибаків - для штилю поплавок 0,1 грама, для вітру 0,5 -1 г. Така тонка снасть особливо добре працює, коли "не клює". Ніякою іншою вудкою ви такі поплавки не закинете.

Другим відкриттям для штекерної ловлі стала течія. І не просто течія, а сильна і дуже сильна течія. Раніше я би просто навіть не зупинився на такому "гоні", там навіть "спінігісти" з алюмінієвими патиками не стають - кажуть що їх стограмові грузи зносить. А які там голавлі водяться... деколи від дна не відірвеш. Ловля ведеться плоскими поплавками від 10 до 30 грамів. У мене в арсеналі вже є навіть 50 грамові - Кралуссо Торпедо, правда ними ще не ловив - максимум - 30-грамовими ловив на Дністрі. І дрібноти на сильній течії не буває, ловиться найчастіше головень, рибець, марена.
Зображення
З приводу промірювання дна. Я поступаю так. Використовую досить тяжкі глибиноміри - 30-40 грамів, ними добре не лише поміряти, але й "простукати" дно - найти намул, глину, каміння чи водорослі. Перспективна точка - це не тільки перепад глибин, але й зміна структури дна. Далі збираємо повну довжину штекера (у мене біля 13 м), і простукуємо дно на максимальній відстані віялоподібно зліва направо. Перехватуємо комель наполовині, тобто провіряєм дистанцію на метр меншу, потім взагалі знімаємо комель, получаємо біля 11 метрів, знову те саме до дистанції 9 метрів. Поплавець при тому зсовуєм догори, щоб він був над водою - перепад глибин і так буде помітно. Після того, як перспективна точка знайдена, сунемо поплавець нижче, поки з води не буде стирчати пів-антени. Це ніби як стандартно. А взагалі можна налаштувати снасть так, щоб гачок з наживкою ледве торкався дна, а можна так - щоб лежав на дні. А ще можна так налаштувати снасть, щоб підпасок лежав на дні, а можна щоб підпасок ледве торкався дна... Варіантів тут - море, але така точність доступна тільки для штекерного вудлища.
Вложения:
Будь честен с самим собой, и с людьми, всегда делай все вовремя, никогда не сдавайся, иди к своим целям, даже если все плохо. В этой жизни все реально, нужно только делать.
FISHLAND.in.ua
Последнее редактирование: 29/09/2011 21:07 от Vitaha.
Спасибо сказали: antoha, SAGE

Re: Штекер 20/11/2012 19:32 #15972

 • SAGE
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 128
 • Поблагодарили: 92
 • Поблагодарил: 93
Vitaha, очень хорошая,ценная информация о штекере. Жаль я когда покупал себе такую штуковину, не видел этой статьи. Она бы здорово облегчила мне покупку штекера. Но скажу вам друзья рыболовы, что после штекера ,заставить себя взять в руки , другую снасть очень не легко. К нему прикипаешь навсегда.
getImage12.jpg


getImage13.jpg


getImage14.jpg
zofrs.zp.ua
Тяжела и неказиста, жизнь спортсмена-штекериста

Re: Штекер 23/11/2012 22:40 #15992

 • SAGE
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 128
 • Поблагодарили: 92
 • Поблагодарил: 93
Рассуждая о совсем не "дорогом" виде поплавочной ловли, составил вот такой списочек.Краткий перечень оборудования штекерюги
В скобочках приблизительные ценыв грн.
1. Педана
2. Ящик ( с обвесами в кол-ве 15-20 шт. разного предназначения)(4000)
3. Столик к платформе(250)
4. Зонт (500)
5. Гребёнки для китов(600)
6. Ловушка(50)
7. Штекер (очень средняя цена б/у2500)
8. Тубус для штекера1000
9. Экспанда(500)
10. Киты (от600 за шт.)
11. Пробки для китов (клинкапы)(40 за шт.)
12. Прикормочный кит(400)
13. Тубусы для китов(100)
14. Ручка подсака штекерного типа(400)
15. Тубус для ручки подсака(100)
16. Чехол для транспортировки штекера, китов, тубусов, зонта, и пр.(600)
17. Голова подсака(180)
18. Садок(250)
19. Сито крупное (180)
20. Сито мелкое(180)
21. Чехол для транспортировки садка, сита, головы подсака, пр. (120)
22. Откат(800)
23. Отвес для отката
24. Чехол для отката
25. Ведра 3шт. (12;17;40л.)((500)
26. Емкость для прикормочных шаров(170)
27. Прикормочные чашки(50)
28. Рогатка 2шт.(200)
29. Поводочницы 2шт.(200)
30. Грузы для промера глубины(50)
31. Большой набор грузил (150)
32. Прибамбас, чтоб быстро снимать грузики с лески (не помню, как называется)(70)
33. Грузила оливки сменные (150)
34. Набор сменных вершинок на поплавки)(100)
35. Набор кембриков (120)
36. Конекторы (80)
37. Резина (300)
38. Внутренние мотовила для резины(200)
39. Лески 0,1-0,16 по 200 м 0,05-0,09 по 50(400)
40. Крючки до 500 шт( 1000)
41. Поплавки минимум 40 шт(1000)
42. Тубусы для поплавков(150)
43. Мотовила для оснасток 30шт.(250)
44. Якорьки для оснасток
45. Проволока для протягивания резины(30)
46. Смазка для резины(240)
47. Тефлон (300)
48. Графит спрей(300)
49. Экстрактор(40)
50. Ритривер для экстрактора
51. Фартук(100)
52. Полотенце(100)
53. Поляризационные очки(200)
54. Электронный счётчик рыбы(40)
55. Электронные весы(200)
56. Тележка для транспортировки оборудования к месту ловли
57. Высокий, прозрачный, цилиндрический сосуд для отгрузки поплавков
58. Отвесы для гребёнок
59. Дрель-миксер для перемешивания прикормки(1000)
60. Транспортное средство для доставки оборудования из пункта А в пункт Б
61. Насадочный столик.(120)
62-Венчик для шуруповёрта(250)
63-Запасной аккумулятор
64-Ещё надо ведра 17л,25л,25л,40л(600)
65-Ещё запасной штекер
66-Ручка подсачека и голова и садок , должны быть в количестве 2 шт,так как имеет свойство всё ломаться или протереться на бетонной дамбе.
67.Брызгалка для увлажнения прикормки.(100)
68.Мопед
Итого:без особых излишеств почти 22170грн( с б/ушным штекером ,нету мопеда, один кит и т.д.)не на все позиции в списке стоит цена.
zofrs.zp.ua
Тяжела и неказиста, жизнь спортсмена-штекериста

Re: Штекер 24/11/2012 21:01 #16001

 • CarpExpert
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 212
 • Поблагодарили: 134
 • Поблагодарил: 5
Если это адресуется мне ТО!!!!- Все перечисленное только в условиях карпфишинга умножте на4(по кол-ву рабочих удилищ)+ палатка на4 суток--2000гр. чайник сковородка набор посуды шелтер газовый баллон с горелкой набор продуктов на двоих . Примерно-100 кг!!!зерновых и 50!!!!!КГсыпучих прикормов 20-30кг бойлов и пеллетса(на одну рыбалку) Одних только батареек и аккумуляторов к фанарям около 20 штук(на одну рыюбалку) Кроме этого-2 спода.2 маркера!!!!(примерно5 косарей) и т.д и т.п. Буквально вчера обсуждали бюджет карповой команды наОДНИ СОРЕВА!!! По прикормке и насадке (Для претендующих на результат) НЕ МЕНЕЕ 5000гр(это поскромному)) ..НО... !!!!... что-бы начать уже в следующем году МЫ предложим форматы типа АМАТОР--где матчевику и поплавочнику будет достаточно и 100 гр что-бы выступить!!! Стоимость снастей приводить в пример НЕКОРРЕКТНО!!! у нас на двух последних турнирах по спиннингу выступает парень скатушкой и спиннингом за 10000гр -но ЗВЕЗД НЕ СНИМАЕТ просто МОЖЕТ СЕБЕ ПОЗВОЛИТЬ....А если вообще---то ОДИН РОД-ПОД (КАК У КОМАНД НА ВТОРОМ ТУРНИРЕ СТОИТ! 11000гр)

Re: Штекер 24/11/2012 23:40 #16006

 • SAGE
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 128
 • Поблагодарили: 92
 • Поблагодарил: 93
CarpExpert написал:
Если это адресуется мне ... что-бы начать уже в следующем году МЫ предложим форматы типа АМАТОР--где матчевику и поплавочнику будет достаточно и 100 гр что-бы выступить!!! Стоимость снастей приводить в пример НЕКОРРЕКТНО!!!

Адресовалось именно Вам. И давайте на этом подобную дискуссию о том , что сколько стоит, завершим.Это бесполезный спор. Рассказывать сколько газовых баллонов сжигают на карповой рыбалке и на каких матрацах спят после бутылки боржоми. Тема ,как я понимаю -штекер, а не карпфишинг. Я всего лишь гость на вашем форуме, но считаю ,что писать нужно только о том ,о чем говорит тема. А тема говорит-ШТЕКЕР и ни каких карпфишингов.
zofrs.zp.ua
Тяжела и неказиста, жизнь спортсмена-штекериста

Re: Штекер 28/11/2012 22:32 #16093

 • SAGE
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 128
 • Поблагодарили: 92
 • Поблагодарил: 93
А вы говорите карпфишинг:silly: Вот настоящая карповая снасть.
zofrs.zp.ua
Тяжела и неказиста, жизнь спортсмена-штекериста

Re: Штекер 28/11/2012 23:35 #16094

 • bes1610
 • Вне сайта
 • К.О.Р.К.
 • Постов: 845
 • Поблагодарили: 601
 • Поблагодарил: 237
Да, штекер - весьма зрелищное и уловистое средство. Давно хотелось хотя бы посмотреть. Обращался и к соседям - дабы приехали показали. В Николаеве есть один человечек с "космической установкой" - но приехать к нам так и не сложилось. А вообще, для себя, поплавочная ловля - "самое ТО", вот только пока могу позволить себе только мах, и более менее овладеваю ним.
Спасибо сказали: SAGE

Re: Штекер 29/11/2012 08:44 #16098

 • SAGE
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 128
 • Поблагодарили: 92
 • Поблагодарил: 93
bes1610 написал:
Да, штекер - весьма зрелищное и уловистое средство. Давно хотелось хотя бы посмотреть. Обращался и к соседям - дабы приехали показали. В Николаеве есть один человечек с "космической установкой" - но приехать к нам так и не сложилось. А вообще, для себя, поплавочная ловля - "самое ТО", вот только пока могу позволить себе только мах, и более менее овладеваю ним.
Дело только в Вашем желании. Да. Все это не дешево, но посмотрев на просторах интернета рыболовные барахолки, всегда подберете снасть по Вашим деньгам.
zofrs.zp.ua
Тяжела и неказиста, жизнь спортсмена-штекериста

Re: Штекер 29/11/2012 09:24 #16100

 • Vitaha
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 1502
 • Поблагодарили: 873
 • Поблагодарил: 522
Вот интересное видео, в главной роли Якопо Фальсини (сборная Италии).а вот видео с нашим Алексеем ЗайкоВил Рейзон (Англия)

Будь честен с самим собой, и с людьми, всегда делай все вовремя, никогда не сдавайся, иди к своим целям, даже если все плохо. В этой жизни все реально, нужно только делать.
FISHLAND.in.ua

Re: Штекер 29/11/2012 10:13 #16103

 • Андрей85
 • Вне сайта
 • Рыболов
 • Постов: 93
 • Поблагодарили: 21
 • Поблагодарил: 4
Знаю что сейчас на меня накинуться штекеристы или хотя бы те кому данная снасть нравится, но всё таки позволю высказать своё мнение. Как по мне, это не оправданно дорогая снасть, преимущество её перед махом только в том, что можно на пару метров дальше положить оснастку, а также тихо положить шары прикормки. Даже просматривая ролики, чисто эстетически снасть не вдохновляет. Вываживание выглядит каким то не уклюжим, рыбак здоровенным, толстым удилищем ели-ели заводит карпа в подсак, потом не знает куда примостить эту стрелу от крана, зажимает её между ног и она со всей дури плюхается в воду, явно что в такой ситуации рыба отойдёт от точки. Хотя девушка со штекером в манишке В12 выглядит шикарно :) Всё чисто имхо, если у нас будет проводится мастер класс, обязательно приду посмотреть, может в жизни это и выгледит по другому.
Спасибо сказали: PedroDePacas
 • Страница:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4